Меню Закрыть

Видання колекції

У розділі представлено літературно-мистецькі журнали періоду національно-визвольних змагань та перших років радянської влади. На сторінках малочислених періодичних видань 1910–1930-х рр., наче в дзеркалі, відбивалося життя тогочасної України. Представлена інформація буде цікава науковцям, студентам та людям небайдужим до історії України.

Видання

Щотижневик «Колосья» видавався за редакцією журналіста, історика, критика Валентина Рожицина та польського соціал-демократа Фелікса Кона упродовж 1918 р. Заслуговує на увагу поліграфічне оформлення журналу. Більша частина публікацій була присвячена літературі та мистецтву. Друкувалися твори вітчизняних і зарубіжних авторів. У журналі містилися також критичні та оглядові статті, відгуки, доповіді, шаржі на політичних діячівта поетів. Дванадцятий номер журналу було присвячено В. Г. Короленку.

Видання

Літературно-художній журнал «Литстрой» виходив щомісяця у Харкові 1933 року замість журналу «Красное слово» (1927–1932). Часопис друкував твори російських письменників, які працювали в Україні, переклади творів М. Рильського, П. Тичини, В. Сосюри та ін., а також висвітлював громадське і культурне життя в Україні. Обкладинку виконав Василь Єрмилов.

Видання

Журнал «Мистецька трибуна» видавався в 1930-1931 рр. Ілюстрований двотижневик Всеукраїнського комітету профспілки працівників мистецтва. Здебільшого тут містилася офіційна інформація, але також друкувалися рецензії, критичні статті, хронікальні та бібліографічні нотатки, оголошення та реклама.

Парус

Видання

Журнал «Парус». Вийшло друком лише одне число журналу у 1919 р Друкувалися поезії О.Горностаєва, З.Шишової, А.Герцик, М.Волошина, О.Станкевича та інших, переклади з французької Ж.М.Ередіа, літературознавчі статті.

Видання

Літературний двотижневик «Пламя» видавався у1924 – 1926 рр. Це тонке великоформатне видання, де теми літератури та мистецтва були другорядними порівняно з політичними, економічними, науковими та спортивними. Тут друкувалися твори В.Катаєва, Д.Кедріна, Г.Петникова, Е.Зозулі, Н.Асєєва, М.Герасимова, В.Сосюри, П.Тичини, а також А.Барбюса, Л.Франка. Зрідка з’являлися оглядові статті.

Видання

Журнал «Творчество» видавався у 1919 р. Це орган організації художників, поетів, артистів і мистецтвознавців «Художественный цех». Редактор – художник І.Рабінович. Журнал складався з таких розділів: «Вірші, розповіді, п’єси», «Мемуари», «Статті та огляди», «Нотатки про книжки», «Хроніка». Серед авторів: Ф.Сологуб, , О.Ремізов, А.Радлова, М.Гершензон. Друкувалися літературознавчі праці та критичні статті.

Театральные известия

Видання

Журнал «Театральные известия» (№2, 1920 – № 2, 1921), з № 3 1921 р. виходив як газета (в 1922 р. назва наводилася паралельно українською та російською мовами). Публікувалися статті І.Туркельтауба, І.Дунаєвського, Й.Шиллінгера, О.Білецького, П.Кельвера, Я.Мамонтова, рецензії на вистави. Значна увага приділялася інформаційно-хронікальним матеріалам – відомостям про репертуар театрів, програмам і анонсам вистав.

Видання

Щотижневик «Художественная жизнь», присвячений мистецтву. видавався в 1922 – 1923 рр. за редакцією театрального критика І.Туркельтауба. Проблемам театрального життя Харкова присвячувалися статті А.В.Луначарського, І.Туркельтауба, Ю.Олеша, Б.Одоєвського, Л.Красовського, В.Катаєва, О.Білецького, Б.Яновського, П.Кельвера, С.Стрельбицького, А.Чернева та інші. Друкувалися твори В.Сосюри, П.Тичини, В.Катаєва, М.Волошина, Г.Шенгелі, О.Блока, А.Ахматової, О.Мандельштама, К.Бальмонта.

Scroll Up